Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

День вшанування захисників Донецького аеропорту

Date: 20 січня о 18:17
24 view

20 січня відзначається День вшанування захисників Донецького аеропорту. Цю дату встановлено 20 січня 2022 року спільним Наказом Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України (наказ МОУ 20.02.22 №21/24) з метою військово-патріотичного виховання, вшанування подвигу військовослужбовців, добровольців та волонтерів, які обороняли Донецький аеропорт від російського агресора, та продовження найкращих бойових традицій.

У березні 2014-го, на тлі окупації Російською Федерацією Кримського півострову та розгортання агресором сепаратизму у Донецькій і Луганській областях, військовослужбовці 3-го окремого полку спецпризначення та 95-ї окремої аеромобільної бригади взяли під охорону Донецький аеропорт. 17 квітня 2014-го окупанти вперше безуспішно спробували захопити аеропорт, а 6 травня всі польоти через летовище припинилися.

20 січня 2015 року окупанти підірвали колони, які тримали перекриття аеропорту. Саме 20-го січня зафіксовано найбільші втрати серед українських захисників під час оборони ДАП – загинув 51 військовослужбовець ЗСУ. Власне, 20 січня 2015 року вважається завершенням героїчної оборони аеропорту. Вже 21 січня 2015 року сили АТО почали вихід з ДАП через руйнування об’єкта.

Бої за Донецький аеропорт – є одними з найзапекліших у війні на сході України, які тривали з травня 2014-го до 20 січня 2015 року. Понад 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійських бойовиків, завзято відстоюючи рідну землю. Оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги».

Оборона Донецького аеропорту показала, що сила духу українців сильніша за російську зброю. Українські захисники можуть дати відсіч будь-якому ворогу, навіть якщо він має суттєві переваги… Оборона ДАПу змінила ставлення до України у світі.

У Малотелковицькій гімназії  напередодні Дня вшанування захисників Донецького аеропорту були проведені інформаційні заходи та години спілкування.

Вічна пам’ять і слава захисникам України…

Comments:
Only authorized users can leave comments.