Перша річниця початку визволення українських земель від рашистських загарбників
Вже понад рік Україна страждає від повномасштабного вторгнення та 9 років бореться за цілісність кордонів, свободу та незалежність. Коли росія вторглася на територію Київщини, її мешканці, попри статус, вік чи віросповідання об’єдналися та стали на захист своїх домівок.
Ворог планував бліцкриг: висадити десант на Гостомельський аеродром і захопити Київ за підтримки важкої бронетехніки й артилерії, які зайшли через Чорнобильську зону. Вважалося, що після цієї блискавичної атаки українська влада капітулює. На взяття Києва відводилося не більше як 3-5 днів.
Але все відбулося не за планом ворога. Першими на межі Київської області у бій з ворогом вступила наша гордість - 72 окрема механізована бригада ім. Чорних Запорожців. Битва за Київщину тривала до 1 квітня 2022 року. Стійкий опір Збройних Сил України, добровольчих формувань та населення - зірвав наміри російської федерації.
Ворожі війська були зупинені на лінії Макарів – Гореничі – Буча – Демидів. Велися жорстокі бої за Ірпінь, Ворзель, Бучу, Гостомель. Застосування реактивної ствольної артилерії, танків, стрілецького озброєння та масові розправи ворога призвели до великих жертв серед цивільного населення та військових.
З 19 березня підрозділи Сил оборони України перейшли до контрнаступу. Відбиваючи наступ противника вони змогли зупинити його просування. Ворог почав відступати. У суботу, 2 квітня, Збройні Сили України звільнили Київщину від російських окупантів. Загалом росіян вибили з понад 30 населених пунктів Київщини.
Це була перша значна перемога від початку повномасштабного вторгнення. Вона надала сил і впевненості для подальшої боротьби, хоч і далася дорогою ціною.
З нагоди першої річниці початку визволення українських земель від рашистських загарбників в Малотелковицькій гімназії були проведені заходи:
- година спілкування «Моя Україна вільна і непереможна» (1 клас);
- година спілкування «Рік незламності» (3 клас);
- класна година «Вистояли – переможемо!» (4 клас);
- година спілкування «Неоголошена війна» (5 клас);
- година спілкування «Тих полум'яних днів не згасне слава» (6 клас);
- класна година «Річниця незламності України»» (7 клас);
- урок-презентація «Міста-герої України» (8 клас);
- перегляд відеофільму «Понівечена, але незломлена» (9 клас);
- фото-виставка «Річниця визволення українських земель».