80-річчя трагедії Бабиного Яру
Бабин Яр… Наш біль… Наша пам’ять… Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю
Бабин Яр… Наш біль… Наша пам’ять… Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю. Тут розстрілювали, тут спалювали трупи і тут просівали попіл. Це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. За два дні 29-30 вересня 1941 р. розстріляли в цьому яру 33 771 особу – практично все єврейське населення Києва. Загальна ж кількість жертв за час окупації сягнула близько 200 тисяч.
Трагедія Бабиного Яру є спільною для всіх, хто живе в Україні. Вона немає національних ознак чи терміну давності, і наш обов’язок – не лише з гідністю вшанувати пам’ять загиблих, але й не дати забути молодому поколінню, скільки крові було пролито на цій землі. Адже, лише пам’ятаючи історію, можна зрозуміти ціну справжнім цінностям – життю і свободі людини.
До 80-річчя трагедії у Бабиному яру у гімназії були проведені заходи:
- урок спілкування «Ми пам’ятаємо» (2 клас);
- урок пам'яті «Не вмре пам'ять про Бабин Яр» (3 клас);
- урок-реквієм «80-річчя трагедії Бабиного Яру» (4 клас);
- година пам’яті «Бабин Яр: без права на забуття» (5-6 класи);
- година пам’яті «Бабин Яр – наша незагойна рана» (7 клас);
- година пам’яті «Трагедія Бабиного Яру» (8 клас);
- година спілкуваннят «Бабин Яр: якою є наша пам'ять» (9 клас).
Історія Бабиного Яру – страшна і повчальна. Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і маніакальне бажання панувати над світом. Водночас, це повчальний урок для нинішнього покоління, яке має знати всю правду про одну з найбільших трагедій людства, щоб не повторити його помилок.